Maarif müfredatı bahane AKP propagandası şahane

Türkiye’nin tartıştığı, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”ndeki tüm dersleri inceledik. SÖZCÜ Gazetesi’nde 3 yıl önce, “İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini AKP tarihine çevirdiler” başlığıyla İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabına, 47 sayfa AKP propagandası sızdırıldığını yayınlandı. 8. sınıf ve 12. sınıfta, 3 yıldır okutulan kitapta, “AK Parti’nin kurucu genel başkanı kim?”, “Türk siyasi hayatında ilk defa tek başına iktidara gelen ve hakkında kapatılma davası açılan parti hangisi?” gibi sınav soruları var.  

“FETÖ’YÜ TEMİZLİYORUZ”

1.sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde FETÖ’nün devlete sızan elemanlarıyla kayıt dışı dinleme yaptığı, orduyu FETÖ’den temizlemek için AKP’nin operasyonları, Ergenekon, Balyoz, MİT TIR’ları, 17-25 Aralık, Erdoğan’ın bir gazeteciyle 15 Temmuz’da yaptığı telefon görüşmesi yeni müfredata da girdi. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde;
15 Temmuz’da köprüye kamyonla çıktığı için simge yapılıp, “Milli Kahraman” ilan edilen ve Erdoğan’la görüştürülen “Şerife Bacı” denilen Şerife Boz’un, köprüye hiç gitmediği hatta sürücü belgesi bile olmadığı ortaya çıktı. Yeni müfredatta Boz’un fotoğrafına yer verilmemesi bekleniyor. Kamyon müzede.

“DİNİ İNANÇ” SORGUSU

4,5,6,7. sınıf Hayat Bilgisi’nin 118 sayfalık müfredatında öğretmenlerden, öğrencilere dini inançla ilgili açık uçlu sorular sorması istendi.

OKUMA-YAZMAYI SÖKMEDEN 15 TEMMUZ’U ÖĞRENECEKLER!

Hayat Bilgisi’nin 84 sayfalık taslağında ilkokul, 1,2 ve 3.sınıf yani 6-8 yaş arası çocuklara 15 Temmuz, Milli Birlik Günü olarak öğretilecek. Din dersi dışında Mevlit, Regaip, Miraç, Berat  Kandili ve Kadir Gecesi bu derste de anlatılacak. 15 Temmuz ayrıca 4, 5, 6, 7. sınıf Hayat Bilgisi dersi ile 8. sınıf ve 12. sınıf, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine yine eklendi.

FEN BİLGİSİ DERSİNDE BEBEK YAPIMI KEŞFİ

“Yeni müfredatta fen bilimleri dersi bilimsel keşif odaklı kurgulandı” denilen 234 sayfalık ilkokul fen dersi müfredatında ilkokul öğrencilerine, ‘Bebek yapımı’ bilimsel keşif olarak anlatılacak. “Öğrenciler, insan üreme organlarını inceleyip, yapısal özelliklerini belirleyecek” denilerek, 10 yaşındaki 4. sınıf öğrencilerine ‘üreme, sperm, yumurta, döllenme, adet döngüsü, bebeğin oluşum evreleri’ poster ve videolarla anlatılacak ve yorum yaptırılacak.

AiLELER DERSi GÖZETLEYECEK

AİLELER derslere, “Gözlem­ci” sıfatıyla girecek. Öğret­menler, FETÖ taktiğiyle yılda en az 1 kez aileleri evde ziyaret edip, 1 saat kalacak.

5 YAŞA KURBAN ÖĞRETiLECEK

SOYUT-somut kavramını ayı­ramayan 5 yaşında çocuklara dini bayramlar anlatılırken, kurban kesilmesi anlatılacak. Tarikatlar, kurbanın ibadet olduğunu, çocukların gör­mesinde sakınca olmadığını savunuyor.

MANİPÜLATİF MATEMATİK

FINANSAL okuryazarlık dersi başlatmakla övünen MEB, okul öncesi matematikte ma­nipülasyon önererek, “Geliri anlama, gelire erişim yollarını fark etme” başlığı açtı.

SARAYLARI SORMAYIN

“DEĞERLER” bölümünde okul öncesi öğrencilere şef­katli, vicdanlı, gösterişten uzak, mütevazı, dürüst, sami­mi bireyler olmaları anlatılıp, liyakat, adalet ve utanma öğretilecek.

CİHAT PAŞA’SIZ MAVİ VATAN

İLKOKUL fen dersinde, “Üç Tarafı Denizlerle Çevrili Türkiyem” metninde Türki­ye’nin konumu anlatılırken Piri Reis, Çaka Bey, Barbaros Hayrettin üzerinden “Mavi Vatan” anlatılacak. Karadeniz, Akdeniz ve Ege’de, Türkiye’nin deniz yetki alanlarının sınırını çizen Mavi Vatan doktrininin sahibi Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’dan bahsedilmeyecek. Erdo­ğan’ın, 2020’de görevden alıp, Genelkurmay emrine verdiği Yaycı istifa etmişti.

HEMŞEHRİSİ TARİKATÇIYLA ASTRONOMİ ÖĞRETECEK!

YUSUF Tekin’in hem­şehrisi İbrahim Hakkı Erzurumi’nin yazdığı, Marifetname’deki astronomi fen dersine girdi. Risale-i Tarik-i Nakşibendi kitabının da yazarı Erzurumi, Til­lo’ da çocuk yaşta Şeyh İsmail Fakirullah’ın müridi olmakla övünen bir Nakşibendi. Şeyhe bağlanıp, zikir yapmayı önerdiği gibi şeyhlerin, Allah’ın yeryüzünde sıradan kullarla arasın­daki halifeler olduğunu savundu.

FEN BİLGİSİ DERSİNDE BEBEK YAPIMI KEŞFİ

 “YENI müfredatta fen bilimleri dersi bilimsel keşif odaklı kurgulandı” denilen 234 sayfalık ilkokul fen dersi müfredatında ilkokul öğrencilerine, ‘Bebek yapı­mı’ bilimsel keşif olarak an­latılacak. “Öğrenci­ler, insan üreme or­ganlarını inceleyip, yapısal özellikle­rini belirle­yecek” denilerek, 10 yaşın­daki 4. sınıf öğrencilerine ‘üreme, sperm, yumurta, döllenme, adet döngüsü, bebeğin oluşum evreleri’ poster ve videolarla an­latılacak ve yorum yaptırılacak.

ANAOKULUNDA FETÖ TAKTİĞİ

MEB, 0-6 yaşı, çocuk gelişimi ve dil öğretiminde en hızlı dönem olarak vurgulasa da 3-6 yaş çocukları Arapça ve dini eğitim için Diyanet’e göndermeye devam edecek.

AMPULÜN MUCİDİNİ BİLMİYORLAR!

MEB, 0-6 yaşı, çocuk gelişimi ve dil öğretiminde en hızlı dö­nem olarak vurgulasa da 3-6 yaş çocukları Arapça ve dini eğitim için Diyanet’e gönder­meye devam edecek.

DERSİ ENSAR MI VERECEK?

392 sayfalık 36-72 ay okul öncesi müfredatında, öğrenci­ler müze, ören yerleri gibi gezi alanı dışında camiler ve STK’la­ra görürülecek. Hangi STK’lara gidilece­ği bilinmiyor.

MÜHENDİSLERİN KATİLİNİ ÖĞRENCİLER Mİ BULACAK?

Fen Bilgisi’nde öğrenciler, ASELSAN’ın ormandan gelebilecek tehlikelere karşı orman içi ağaç, dal ve yapraklara nüfuz eden frekans bantlarını araştıracak. Milli Tank Projesi, İHA, F-16 gibi stratejik projelerde görevli 8 ASELSAN mühendisinin, şüpheli ölümünün, 10 yıldır aydınlatılmadığı konuşulmayacak.

ATATÜRKÇÜLÜK DERSİNDE 2001 EKONOMİK KRİZİ!

Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombaları, Normandiya Çıkarması, Filistin Davası, Ekmek Karnesi, FETÖ, PKK, DEAŞ terör örgütleri, 15 Temmuz ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Erdoğan’ın dünya liderleriyle görüşmeleri, 2001 ekonomik krizi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine yine girdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x